Czym charakteryzują się tzw. nagrzewnice stacjonarne?

Różnego rodzaju budynki o charakterze bardziej przemysłowym czy gospodarczym, a więc często o dużych powierzchniach generują niemal zawsze spore koszty utrzymania. Zdecydowanie największa ilość pieniędzy zostaje przeważnie przeznaczona na ogrzewanie. Tradycyjne techniki grzewcze nie zawsze sprawdzają się w takich pomieszczeniach.

Warto na początek zdać sobie sprawę z cech charakterystycznych dużych powierzchni. Niełatwo jest w nich osiągnąć komfort termiczny. Często jesienią i zimą, temperatury tam panujące są niższe od wymogów. Mimo iż urządzenia grzewcze mogą pracować na najwyższych obrotach, tak naprawdę duża część ciepła "ucieka" przez niesprawną wentylację i z innych powodów.

Dla ograniczenia kosztów ogrzewania takich budynków jak warsztaty, hale sportowe, produkcyjne, przemysłowe, magazynowe czy też szeroko pojęte budynki rolnicze i gospodarcze, najlepszym rozwiązaniem będą stacjonarne nagrzewnice gazowe. Są to maszyny o niezwykle dużej mocy, pozwalające osiągnąć szybko komfortową temperaturę.

Cechą, która wyróżnia nagrzewnice gazowe spośród wielu innych sprzętów służących do ogrzewania budynków jest ekonomiczny charakter. Wykorzystują one w pełni cały potencjał paliwa, które jest do tego urządzenia dostarczane. Sam gaz z kolei jest surowcem, którego cena utrzymuje się przez większość czasu w granicach rozsądku, toteż oszczędności są oczywiste.

Czym jeszcze charakteryzują się stacjonarne nagrzewnice gazowe? Przede wszystkim ich wygląd różni się od pozostałych nagrzewnic. Są one dość duże, posiadają podwójnie lakierowaną obudowę, wykonane ze stali nierdzewnej. Najważniejsze są jednakże ich parametry techniczne.

Wśród nich znajduje się duży przepływ powietrza oraz niezwykle wydajny wymiennik ciepła, wbudowany termostat, jak również wentylator promieniowy.