Wymiennik ciepła w wentylacji bez dostępu do kanałów wentylacyjnych.

Kupując dom czy mieszkanie zazwyczaj nie zastanawiamy się, czy posiadają one warunki do instalacji sieci klimatyzacyjnej, która pozwoli na utrzymanie w lokalu odpowiedniej temperatury i umożliwi właściwą cyrkulacje powietrza. Jest to jednak kwestia ważna, a jej zaniedbanie w znaczący sposób wpływa na komfort cieplny mieszkańców lokalu oraz na stan samego wnętrza, w którym w wyniku nadmiernej wilgoci może rozwijać się grzyb.

Wśród wielu urządzeń klimatyzacyjnych warto zwrócić uwagę na rekuperatory kanałowe. Są to urządzenia łatwe w instalacji i eksploatacji. Nie wymagają podłączania ich do żadnych kanałów i zaworów wentylacyjnych, dzięki czemu świetnie nadają się do praktycznie każdego wnętrza! Ich dużym plusem jest fakt, że można zamontować je zarówno na ścianach, jak i na sufitach - producenci zostawili klientom dużą dowolność.

Rekuperatory bezkanałowe nie tylko świetnie oczyszczają i nawilżają powietrze, bowiem pozwalają także na jego nagrzanie czy ochłodzenie. Jak każdy wymiennik ciepła, tak i rekuperator bezkanałowy ma możliwość odzysku ciepła! Wymienniki ciepła pozwalają na odzyskiwanie energii cieplnej z powietrza uchodzącego z budynku i ogrzewają tą energią powietrze wewnątrz lokalu. Wymiennik ciepła pozwala na zaoszczędzenie blisko 80% energii cieplnej, której bez tego urządzenia nie dałoby się odzyskać i wykorzystać ponownie.

Rekuperator bezkanałowy jest urządzeniem, który zdobywa sobie coraz większą popularność. Z całą pewnością jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest jego uniwersalność oraz wielopłaszczyznowość użycia. Ten wymiennik ciepła pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy, którą wkładamy w ocieplanie i wentylację budynku mieszkalnego czy gospodarczego.